מחולל חמצן נייד

 
 
מהו מחולל חמצן נייד?
מחוללי החמצן נכנסו לשימוש רפואי באמצע שנות ה-70 של המאה שעברה, והינם כיום המקור הנוח והאמין ביותר לאספקת חמצן רפואי. מחוללי החמצן משמשים כחלופה הבטוחה והיעילה ביותר לגלילי חמצן בלחץ גבוה, כמו גם לחמצן נוזלי.

מחולל החמצן מספק את כל כמות החמצן הנדרשת ללא הצורך בשירות החלפה או מילוי, שהינם הכרחיים בגלילי החמצן ובחמצן הנוזלי. האוויר מכיל בערך 21% חמצן, 78% חנקן ו-1% גזים נוספים.

במחוללי החמצן הניידים, אוויר החדר עובר דרך חומר סופח אשר נקרא כברה מולקולארית. חומר זה מפריד בין החמצן לחנקן, אשר איננו זקוקים לו בתהליך הנשימה. בסיום התהליך מתקבלת זרימה של חמצן בריכוז גבוה, אותה ניתן לווסת לפי הצורך הרפואי.

הגודל והמשקל של מחוללי החמצן הביתיים היוו מגבלה לניידות משתמשי החמצן. בשנת 2002 הוצג לעולם מחולל החמצן הנייד הראשון ע"י חברת AIRSEP האמריקאית. מחולל זה פותח עבור משתמשי החמצן כדי לאפשר ניידות ואפשרויות נסיעה גם מעבר לגבולות הארץ, ללא צורך באיתור ספק למילוי גלילי החמצן הניידים שהיו בשימוש עד כה.

המחולל הנייד הראשון היה מדגם Lifestyle של חברת AIRSEP, ארצות הברית. כיום קיימים מספר דגמים נוספים, הנותנים מענה מגוון מבחינת משקל, ביצועים ואורך חיי הסוללות הנטענות.

משקלו של מחולל חמצן ביתי הינו כ-24 קילוגרם. בניגוד לו, מחוללי החמצן הניידים שוקלים בין 8-2 קילוגרם בהתאם לדגם. מזעור המכשירים משפר את איכות חייהם של משתמשי החמצן  .
 
גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר